×

Výstrahy

JUser: :_load: Nemôžem načítať používateľa s ID: 11

Predvádzací dom SK/CZ/HU

Zverejnené v Blog pondelok, 12 marec 2018 05:50

Pripravujeme videozáznam zo stavby domu...

Cenník predvádzacej budovy pre rozmer 8 x 11 m podľa typu profilu bez DPH pri kurze 30 hrivna / €
Cena sa môže meniť pri zmene kurzu. Po podpise zmluvy sa cena nemení ! Dodacia lehota cca 6 mesiacov. Možnosť dohody na individuálne zľavy.
             
Poradie Profily Profilové rozmery Základná konštrukcia / m² Základná konštrukcia / € Okná, dvere, strecha, povala, plech / m² Okná,dvere,strecha, povala,plech /€
1   60 x 150 200 17.600 375 33.000
2   60 x 150 +20 cm izolácia a doska 300 26.400 445 39.160
3   150 x 150 325 28.600 475 41.800
4   200 x 150 375 33.000 550 48.400
5   300 x 150 D + všade izolácia 350 30.800 500 44.000
6   160 gul. 230 20.240 400 35.200
7   180 gul. 250 22.000 415 36.520
8   200 gul. 265 23.320 425 37.400
9   220 gul. 275 24.200 450 39.600

Dvojitý lúč

Zverejnené v Blog utorok, 25 október 2016 22:19

Stavba domu zo zatepleného profilu

Technológia konštrukcie moderných bytových domov sa rýchlo rozvíja.

V poslednej dobe je veľmi populárna výstavba rodinných domov technológiou profilu "dvojitého lúča so zateplením". Naša spoločnosť aktívne používa túto technológiu a ponúka
svojim zákazníkom profesionálne služby v oblasti výstavby a plní priania zákazníkov na najvyššej úrovni. V súčasnej dobe sa zaoberáme výstavbou projektu na ploche 262.4 m2
touto technológiou výstavby. Postup stavby domu môžete vidieť na fotografiách nižšie.

Nakoľko záujem o tento druh stavieb je čoraz populárnejší, priblížime vám v tomto článku túto technológiu.

Základom tejto metódy - konštrukcia stien dvoma radmi dreva, priestor medzi nimi je vyplnený izoláciou, čo poskytuje dokonalú tepelnú izoláciu. Na tepelnú izoláciu je možné použiť rôzne prírodné materiály, ktorých použitie dáva budove status ekologickej bezpečnosti a je hypoalergénny. Domy postavené touto technológiou prispievajú k vytvoreniu najpriaznivejšej mikroklímy vnútri budovy vďaka svojej priedušnosti a drevu. Je to v podstate trojitá ochrany, ktorá bude chrániť dom i pred silnými mrazmi, pretože znižuje tepelné straty na minimum. V závislosti od klimatických podmienok je možné izoláciu použiť niekoľkých vrstvách pre maximálnu účinnosť, čo môže spôsobiť zmenu hrúbky stien.
Použité vlnitá lepenka sa predbežne suší v špeciálnych komorách a zhromaždí v jedinú štruktúru pomocou zareznýh zámkov, ktoré tvoria blokovacie spojenie s vysokým stupňom tesnosti. To zaistí stabilitu a pevnosť stien.

Výhody tejto technológie pri stavbe drevených domoch:

 • Rýchle z hľadiska výroby múru.
 • Výstavba budov netrvá dlhšie ako dva mesiace.
 • Absencia zmrštenie domu po dokončení inštalácie.
 • Nie je potrebné používať špeciálne zdvíhacie zariadenie.
 • Nízke prepravné objemy.
 • Priateľský k životnému prostrediu
 • Vysoká tepelná izolácia a zvuková izolácia domu.
 • Materiál nepraská
 • Nie je potrebné robiť nákladné dokončovacie práce vnútri ani mimo obydlia, pretože strom sám o sebe je atraktívny a
  požaduje ich vykonávanie.
 • Izolácia skrytá "medzi dvoma doskami" - bez vplyvu na vnútornú estetiku.
 • Bývanie v dome môže byť začaté hneď po dokončení stavby.

Osobnjak

Zverejnené v Blog utorok, 03 máj 2016 19:48

Samostatný veľký rodinný dom je určený pre trvalé bývanie. Vidiecky dom s priľahlým  územím pre sezónne bývanie sa nazýva vila. Drevený dom sa odlišuje maximálnym pohodlím a množstvom iných výhod v porovnaní s   budovami z iných stavebných materiálov. Stavba drevenej vily je jedna z najdôležitejších udalostí v živote. Ako bude kvalitne postavený dom, zaleží spôsob života a pohodlie nielen jednej generácie.  To je dôvod, prečo zveríme stavbu drevenej vily profesionálnym dodávateľom s rozsiahlymi praktickými skúsenosťami a dobrou povesťou.

Dlhoročné pracovné skúsenosti našej stavebnej spoločnosti " Dominant " je množstvo spokojných zákazníkov a rodín, pre ktorých je drevený dom pýchou celej rodiny. Vlastnosti a funkčnosť konštrukcií drevených domov pre trvalé bývanie v plnej miere stelesňuje návyky, životný štýl, preferencie vlastníkov, aby všetci žili pohodlne, aby mal každý svoje vlastné miesto a nikto nikomu neprekážal. Praktické skúsenosti ukazujú, že sa teraz vyžaduje stavba  poschodových drevených domov s podkrovím. Medzi zákazníkmi je populárna kombinácia rôznych funkčných priestorov v jednej budove, napríklad dom s garážou, alebo dom so saunou. Spoločnosť " Dominant" realizuje komplexnú výstavbu, ponúkame také doplňujúce prístavby ako je letná kuchyňa, besiedka, altánok, ktoré robia bývanie viac pohodlným a krásnym.

Stručná história šľachtických sídiel siaha do 17.-18. storočia, vzniká veľa doplňujúcich stavieb. Bohaté majetky boli obklopené nádherným parkom. Prevládajúcim štýlom stavieb stredoveku  boli paláce. Predrevolučné stavby predstavovali jednopodlažné aj dvojpodlažné budovy z tehál alebo dreva pokryté omietkou. Typický francúzsky dom má svoje zvláštnosti, jeho územie oddeľujú priehradové brány a nezabudnime spomenúť prístup do dvora a záhrady za domom. Prevádzka a údržba dreveného domu má mnoho výhod, čo vyplýva z vlastností dreva, ako stavebného materiálu. Je to vysoká pevnosť, prirodzená vlhkosť, vynikajúca tepelná a zvuková izolácia, estetický exteriér. Ideálna forma dreva a opracovaný povrch nevyžaduje ďalšie dokončovacie práce. Vzhľadom k tomu  sa drevené domy vyznačujú dobrými výkonnými vlastnosťami a nízkymi nárokmi na údržbu. Po spracovaní a nátere na dlhý čas / viac ako päť rokov / drevený dom nevyžaduje opravy a údržbu, predlžuje sa jeho životnosť a výkonnosť. O údržbe, kvalite a trvanlivosti stavby drevených domov odporúčame prečítať si článok špeciálne venovaný týmto otázkam.

Dokončovacie práce vykonávané profesionálnymi odborníkmi našej spoločnosti "Dominant" zvyšuje životnosť dreveného domu. Ceny reziva pre stavbu dreveného sídla sú stanovené našou výrobnou spoločnosťou bez sprostredkovateľov, a preto sú najlepšou voľbou pre každého zákazníka. Náklady na výstavbu dreveného domu z guľatiny o priemere 220 mm, ktorá sa odporúča na stavbu pre trvalé bývanie, je zhruba okolo .................. / m2.

O firme

Zverejnené v Blog utorok, 03 máj 2016 19:47

"Dominant" - výstavba drevených domov z dreva najvyššej kvality.

Firma "Dominant" Vás víta na webových stránkach ! Staviame: domy z dreva, sauny, altánky, drevené komplexy. Výstavba drevených domov modernou technológiou - to je hlavný druh našej činnosti. Výstavba drevených domov v našom chápaní je druh umenia, v ktorom projekty domov predstavujú unikátne diela. Každý z nich má svoju jedinečnosť a hodnotu. Veľa rokov na Ukrajine i mimo našej krajiny sme realizovali projekty domov, ktoré by sme Vám radi predstavili na našich webových stránkach. Vytvorili sme rozsiahlu databázu projektov, kde sú prezentované typické i individuálne projekty rodinných domov. Tu máte možnosť vidieť už zrealizované projekty domov, altánkov, sáun, záhradných domčekov a iných drevených konštrukcií. Pri vytváraní nových projektov berieme do úvahy Vaše požiadavky a návrhy. Navrhnuté projekty domov sú vypracované našimi kvalifikovanými odborníkmi. Distribúcia hotových škíc dáva predstavu, ako môže vyzerať interiér. Môžme vykonať zmeny v rozložení izieb vami vybraného projektu, meniť celkový vzhľad a plne prispôsobiť naše projekty domov, sáun, altánkov podľa požiadaviek zákazníka. Pri výbere stavebnej spoločnosti "Dominant" si môžete byť istí kvalitou projektu. Naviac môžme realizovať vami navrhnutý projekt domu, drevenej sauny alebo altánku, alebo dokončiť výstavbu drevenej konštrukcie na etapy, ako Vám vyhovuje. Na našich webových stránkach predstavujeme projekty domov v širokom sortimente. Z ponúknutých možností na našich stránkach si určite nájdete dom svojich snov, útulnú saunu, alebo si vyberiete vhodný altánok pre svoj záhradný pozemok.

Vyrábame: záhradný nábytok, lišty, tepelné granule, termodrevo, "Dominant" rozvíja ďalšie oblasti svojej činnosti. Všetky tieto typy výrobkov je možné nájsť na webových stránkach aj vo fotogalérii. Tu si pozrite výrobný proces a inštaláciu domu z dreva, technologický proces, krásu interiéru a exteriéru drevených domov. Drevený záhradný nábytok, ktorý je najobľúbenejší a najvyhľadávanejším atribútom záhradného pozemku, je zastúpený v širokom sortimente. Spoločnosť "Dominant" je lídrom v oblasti, ktorá zahŕňa hlavné činnosti podniku - výstavba drevených domov na Ukrajine. Máme vlastné kancelárie v zahraničí, ktoré môžte nájsť na webových stránkach spoločnosti. V profesionálnej sfére sa neustále rozvíjame a rastieme. Po prečítaní našej webovej stránky uvidíte, že sa stále zdokonaľujeme vo výstavbe drevených domov s pomocou najnovších technológií. Je tiež dôležité, že nám zverujú nielen výstavbu drevených domov, ale aj drevených kostolov a kaplniek. Každý náš projekt pravoslávneho kostola identifikuje dogmy cirkvi v súlade s duchovnými tradíciami a hodnotami pravoslávnej kultúry.

Nezabudnite si pozrieť článok ponúknutý na webovej stránke našej spoločnosti, ktorý ponúka aktuálne témy a otázky týkajúce sa výstavby drevených domov. V tejto časti máte dobrú príležitosť pozrieť si informácie o výstavbe a prevádzke drevených domov, ich ceny a technológiu výroby. Pri výbere stavebnej firmy "Dominant" si môžete byť istí kvalitou stavebných služieb aj ponúknutými produktami. Naše motto a princíp činnosti - prvoradá je kvalita, pohodlie a krása !
Ocenenie a diplomy za najlepšiu kvalitu

Úžitkové vlastnosti dreva

Zverejnené v Blog utorok, 03 máj 2016 19:44

Úžitkové vlastnosti rôznych druhov dreva.

V tomto príspevku by sme chceli hovoriť o vlastnostiach dreva, ktoré z neho robia jedinečný stavebný materiál. Stromy okolo nás sú súčasťou prírody, avšak im nevenujeme dostatočnú pozornosť. Preto dúfame, že budete mať záujem o náš článok, v ktorom sa dozviete viac o stromoch.
Strom je schopný pozitívne ovplyvniť naše telo. Už starý Egypťania nosili drevené amulety na krku a verili, že ich zachránia od utrpení a chorôb.,Indickí jogíni si boli istí, že stromy pohlcujú vesmírnu energiu a odovzdávajú ju ľuďom. Liečivé vlastnosti stromov sa využívajú v alternatívnej medicíne. V slovanskej mytológii predstavoval strom stred vesmíru a stelesňoval pôvod života. Preto nie je prekvapením, že strom bol dlho obľúbeným stavebným materiálom , z ktorého sa stavali domy, kostoly aj celé mestá.
Legendy často rozprávajú príbeh o vzťahu človeka a stromu, o schopnosti dreva dávať človeku veľkú životnú silu a energiu. Tieto pozitívne vlastnosti dreva vysvetľujú, že strom je živý materiál. Stavba z dreveného domu je plná života. Na rozdieľ od stavby z tehál, betónu alebo plastu drevo optimalizuje vlhkosť, udržuje teplo, nasycuje vzduch kyslíkom a éteryckými olejmi, ktoré majú antiseptické vlastnosti. Prirodzená farba a nádherná aróma dreva má pozitívny vplyv na naše emócie a náladu.


Aký druh dreva je najlepšie použiť pri stavbe ?

BOROVICA
Naši predkovia považovali borovicu za symbol života a nesmrteľnosti. Má príjemnú, osviežujúcu vôňu, do ovzdušia vylučuje prchavé látky , ktoré ničia baktérie a vírusy. Preto má blahodarný vplyv na respiračný systém a posilňuje celé telo. Vnútorný vzduch z borovicovéjo dreva je vždy dokonale čistý, preto je najlepší pre ľudské telo.
Borovicu charakterizuje tvrdosť, pevnosť a odolnosť proti škodcom. Má najmenšiu mieru deformácie počas procesu sušenia, preto sa používa vo veľkom množstve pri výrobe reziva, drevených líšt apod.

SMREK
Tento strom je vždy zelený, je mocným zdrojom bioenergie, dodáva životnú silu ľuďom aj v zimnom období. Domy zo smrekového dreva majú liečivé vlastnosti, dávajú vitalitu, energiu, vytvárajú atmosféru pohodlia a pokoja.Borovicové drevo sa používa pri výrobe nosníkov a striech.

CÉDER
Céder symbolizuje silu a hojnosť, jeho životnosť je 500 rokov. Vďaka jeho antiseptickým vlastnostiam v dome z cédrového dreva je vzduch čistý bez škodlivých mikróbov, odoláva hnijúcim baktériám. Preto má dobrú odolnosť proti rozkladu. V stavebníctve sa využíva rovnako ako borovica.

JEDĽA
Jedľa je jedným z najkrajších ihličnanov, dodáva ľuďom životnú silu a má silnejšie liečivé účinky ako iné ihličnany.Má podobné vlastnosti ako smrek, má svetložltú farbu, ľahko sa spracováva, preto sa najčastejšie používa v stavebníctve - vyrábajú sa z nej strechy, okenné a dverové rámy.

OSIKA
Pripisujú sa jej zvláštne magické vlastnosti - absorbuje negatívnu energiu, chráni dom pred zlými duchmi, a tak jeho výsadba pri dome symbolizuje šťastie. Vedecky sa dokázalo, že má schopnosť ničiť patogénne huby. Po vysušení je tvrdšia ako kosť. Priaznivou vlastnosťou je vynikajúca odolnosť voči vode, preto je vhodným materiálom pri stavbe pivníc, studní a
strešnej výrobe.

JEĽŠA
Jelša je strom, ktorý posilňuje rodinné vzťahy. Kvôli jeho vlastnostiam môže nahrádzať mahagón, orech, čerešňu a iné vzácne druhy stromov. Tento strom je odolný voči vode, preto sa používa v stavbách pod zemou a pod vodou.

SMREKOVEC
Smrekovec je považovaný za strom mieru. Obsahuje antioxidanty, ktoré brzdia proces starnutia. Smrekovec prakticky nepodlieha procesu rozkladu a vplyvu rôznych škodcov. Jeho drevo je široko používané v priemysle bez akéhokoľvek spracovania alebo farbenia.

DUB
Dub symbolizuje silu a moc, je silný protistresový nástroj, aktivuje krvný obeh a normalizuje krvný tlak. Tento strom je generátorom pozitívnej energie. Je jedným z najobľúbenejších materiálov pre výrobu skríň a interiéru. Okrem krásy má veľa užitočných vlastností - trvanlivosť, odolnosť proti plesniam a hnilobe a jednoduchosti manipulácie.


Aké stromy sú vhodné sadiť do záhrady?

Samozrejme na prvom mieste sú ovocné stromy, ktoré nám dávajú chutné plody obsahujúce veľa vitamínov a tým nám zlepšujú naše zdravie.
Jabloň - jablko je považované za symbol lásky a plodnosti.
Slivka - strom dlhovekosti, manželského šťastia a čistoty mysle.
Čerešňa - stelesňuje ženskú krásu.
Hruška - strom šťastia.
Marhuľa - je stromom zdravej výživy.
Orech - strom múdrosti a silnej energie.
Okrem ovocných stromov môžu záhradu vyzdobiť javory - pomáhajú nájsť pokoj a dôveru.
Agát - strom pre rodinné šťastie.

Ako vidíte, stromy pozitívne ovplyvňujú náš emocionálny a fyzický stav. Naučme sa používať prirodzené vlastnosti dreva a tak uvidíme skutočnú genialitu tohto materiálu.
Stavbou dreveného domu zabezpečíte sebe a svojej rodine čisté prostredie a zdravý život.
Preto je najlepším riešením výstavba drevených domov z ekologicky čistého a bezpečného dreva.

 

 

Guľatina

Zverejnené v Blog utorok, 03 máj 2016 19:43

Guľatina je najlepší a najčastejšie používaný materiál na stavbu drevených domov, sáun, altánkov,  záhradného nábytku a iných drevených konštrukcií. Drevené domy z guľatiny sa líšia krásou, vo vnútri tohto domu cítiť zvláštne príjemnú atmosféru. Pre výrobu guľatiny je drevo mechanicky obrábané. Naša spoločnosť vyrába guľatinu vo vlastnej dielni, kde sa nachádza linka na presné obrábanie dreva, ktorá umožňuje dokonalé tvarovanie guľatiny v priemere 160, 180, 200 aj 220 mm. Pri výrobe guľatiny používame technológiu "mesačná drážka", vďaka ktorej nastáva dobré tesnenie dreva a tak sa zabraňuje prefukovaniu stien. Po kalibrácii a spracovaní guľatiny sa povrch stáva čistým a hladkým, jeho valcovitý tvar je dokonalý s rovnakým priemerom, jasnými a sýtymi farbami. Zo všetkých stavebných materiálov iba guľatina má príjemné a sýte farby a drevené domy z nej majú v plnej miere všetky výhody prírodného dreva. Vyznačujú sa vysokou úrovňou pohodlia a sú relatívne lacné. Zaoblenie dreva dáva celej budove presnosť, pôvab a krásu. Na celom svete sú takéto domy ocenené zvláštnym spôsobom, sú považované za najšetrnejšie k životnému prostrediu a preto sú drahé a prestížne. Odborníci stavebnej firmy "Dominant" majú rozsiahle skúsenosti pri výstavbe drevených domov z guľatiny. Na stránkach ponúkame široký výber našich projektov drevených domov z guľatiny, sauny, altánky, rôzny záhradný nábytok a iné drevené konštrukcie. 

Granule na kúrenie

Zverejnené v Blog utorok, 03 máj 2016 19:20

Palivové granule sa stávajú čoraz populárnejším alternatívnym palivom, ktoré sa používa pre vykurovanie v kotloch pre tuhé palivá. Pozrite si fotogalériu, ako a aké tepelné granule vyrábame, ako ich balíme a uskladňujeme. Drevené granule vyrábané našou firmou neobsahujú lepidlo ani iné škodlivé prísady. Na prípravu granúl zo suchých borovicových pilín sa používa špeciálne zariadenie pomocou vysokého tlaku a určitej teploty. Granule pre vykurovanie vyrábame podľa európskych noriem DIN a DIN+. Priemer granúl podľa štandardov ustanovuje 6 a 8 mm, dľžka do 50 mm, v závislosti od obsahu popola granúl do 0,8% ( DIN), do 0,5% ( DIN+). V našom závode je každá fáza výrobného procesu, ako aj kvalita prísne kontrolovaná kvalifikovaným personálom. Hotové výrobky sú certifikované, certifikáty sú zverejnené na webových stránkach tak, aby sa každý mohol osobne presvedčiť o kvalite granúl. Pripravili sme pre vás fotografie z nášho závodu výroby granúl, môžete vidieť surovinu z ktorej sa vyrábajú, vzhľad granúl, balenie aj skladovanie vo výrobných priestoroch. Granule našej výroby sú štandardnej kvality, ktorá je potvrdená dlhodobou spoluprácou s pravidelnými zákazníkmi. Odporúčania týkajúce sa výberu palivových granúl sa viacej dočítate v našom článku. Pozrite si fotogalériu a objednajte si granule v dvoch druhoch balení : BigBag a vrece po 15 kg. Ceny granúl sú uvedené na internetových stránkach.

Chaty

Zverejnené v Blog utorok, 03 máj 2016 19:14

Náš moderný život je plný práce a každodenných starostí. Každý z nás by chcel mať miesto, kde sa dá zabudnúť na problémy, oddýchnuť si od mestského zhonu a nasýtiť sa čerstvým vzduchom. Takému miestu hovoríme chata, alebo vidiecky domček. Slovník definuje pojem "chata" ako letné sídlo pre odpočinok mimo mesta, alebo iným slovom "vidiecky dom". Drevená chatka, alebo chalupa z guľatiny umožňuje modernému človeku v plnej miere vychutnať si odpočinok mimo mesta. Málokto sa zamýšľa o histórii vzniku drevených chalúp. Ich vznik sa datuje k 17. - 18. storočiu, v časoch kedy existovali šľachtické majetky. Ale v druhej polovici 19.storočia boli chaty preradené z kategórie luxusného bývania na bývanie mimo mesta pre širokú vrstvu strednej triedy. Vila je miesto, kam sa mestské obyvateľstvo snažilo ísť počas leta. Ktorí si nemohli dovoliť kúpiť letné sídlo, prenajímali si sezónne bývanie. Cenovo dostupnejšími sa stali vtedy, keď sa hromadne začali rozdeľovať záhradky. Pôvodne boli určené pre prácu, pestovanie plodín atď. Neskôr bola možnosť postaviť si vidiecky dom. Zvláštnosti konštrukcií a štýlov drevených chalúp umožňujú široké spektrum stavieb - malé útulné prízemné domčeky,veľké poschodové rodinné domy a funkčné vily pre oddych mimo mesta. Okrem toho, stavba drevenej chaty zahŕňa aj doplnkovú záhradnú výstavbu: sauna, garáž, altánok, besiedka, kuchyňa. To je miesto, kde môžete spojiť príjemné s užitočným, nielen postaviť drevenú chatu, ale pestovať v záhradke ovocie, zeleninu, vytvoriť na svojom pozemku príjemné prostredie s krásnymi chodníkmi, kvetinové záhony, rôzne sošky a samozrejme rybník alebo bazén. Moderné drevené chaty a iné stavby sú vyhotovené podľa najnovšej technológie dreveného stavebníctva. Dôsledkom jedinečných prirodzených vlastností dreva sú nízke náklady na údržbu a trvanlivosť drevených chát. Náklady na údržbu drevenej chaty sa znižujú kvôli nízkej hmotnosti, ľahkej manipulácii a inštalácii, a  nie sú potrebné dekoračné úpravy. Nízka tepelná vodivosť dreva umožňuje stene z guľatiny šírkou 20 cm udržiavať takú istú teplotu v miestnosti, ako udržiava tehlová stena šírkou 1 m. Životnosť dreva sa predlžuje tým, že guľatinu natrieme hneď po inštalácii ochrannou farbou. Ak je to nutné, môžete vykonať preventívne maľbu aj brúsenie, ale nie skôr ako za 5 rokov. Nátery a dokončovacie práce vykonané odborníkmi stavebnej spoločnosti "Dominant", ktorí disponujú rozsiahlymi praktickými skúsenosťami, zvyšujú životnosť drevených chalúp. Cena stavby drevených chát je stanovená našou spoločnosťou samostatne bez sprostredkovateľov, tým pádom ceny stavby chalúp na kľúč sú najdostupnejšie pre našich zákazníkov. Ceny dreveníc v základnej zostave a plánovanie priestorov si pozrite na stránkach s projektami chát. Náklady na stavbu drevenej chaty našou stavebnou firmou sú : . = x00,-/m2

Chalupy

Zverejnené v Blog utorok, 03 máj 2016 18:24

Chalupa je rekreačný dom pre sezónne alebo trvalé bývanie, môže byť navrhnutý ako jednoposchodový, alebo jeden a pol poschodový s manzardou. Drevené domy z guľatiny sa často stavajú pre priaznivú ekonomickú nákladnosť, rýchlu výstavbu a šetria životné prostredie. Chatky sa dajú postaviť z hotových prvkov za dva mesiace a hneď môžu byť obývateľné. Drevené domy z guľatiny nielen "dýchajú", ale vylučujú do vzduchu aj užitočné látky, ktoré pozitívne vplývajú na naše zdravie. Najlepším materiálom pre výstavbu drevených chát je považovaná guľatina z celistvého, suchého nosníkového dreva. Stavba drevenice z trámu a drevené domy z guľatiny vyzerajú solídne a priťahujú svojou prírodnou krásou. Zaoblenie nám dáva jedinečný pocit staroveku, čím sa podobajú rozprávkovým domčekom. Zrejmou výhodou výstavby chaty z guľatiny v porovnaní s ostatnými stavbami je jeho prijateľná cena. Charakteristickým rysom domu je prispôsobenie zaoblenia, ku ktorému dochádza v priebehu jedného roka po dokončení stavby. Stavba domov z nosníkov je celistvá, vyzerá reprezentatívne, je odolná voči mrazom, vetru, plesniam, hnilobe a iným škodlivým mikroorganizmom alebo negatívnym vonkajším vplyvom. V chatkách zo suchého nosníka nedochádza k deformácii. Náklady na ich prevádzku sú minimálne, podobajú sa domom z lepeného dreva, zachovávajú tak prirodzenú štruktúru aj bez použitia lepidla a majú prijateľnú cenu. Suché tvarované drevo je zlatým optimálnym stredom pri stavbe  bývania na úrovni  vysokého komfortu. Stavebná firma "Dominant" je jediná výrobno-stavebná spoločnosť na Ukrajine, ktorá používa jedinečnú technologickú linku  pre výrobu suchého profilovaného dreva, na ktoré je právom hrdá. Projekty drevených domov a chát na našej webovej stránke ponúkajú skvelú voľbu medzi praktickým a teplým trámom a jedinečnou krásou guľatiny. Projekty  domov a chát vypracovávajú naši kvalifikovaní odborníci. Ukážka hotových náčrtov dáva všeobecnú predstavu o tom, ako môže vyzerať interiér. Na vybranom projekte môžme zmeniť rozloženie izieb, alebo zmeniť celkový vzhľad vybraného projektu a plne ho prispôsobiť požiadavkám zákazníka. Individuálny projekt sa vypracuje na základe osobitných požiadaviek klienta v jedinom exemplári. Typický projekt je opakovane realizovaný a nie je viazaný na špecifické podmienky stavby. Voľbou našej spoločnosti si môžte byť istí kvalitnou realizáciou každého projektu dreveného domu. Z navrhovaných variantov na webovej stránke si určite nájdete perfektnú drevenú chatu pre svoj pozemok.  Stavebné formy, štýly a funkčnosť drevených domov a chát môžu byť navrhnuté na trvalé bývanie alebo na víkendový pobyt. Ak plánujete používať dom iba v letnom období, pre jeho stavbu bude stačiť guľatina v priemere 160 mm, alebo z nosníkového dreva 150x60 mm. Chatky na trvalé bývanie sa stavajú z masívnejšieho materiálu. V tomto prípade je odporúčaná veľkosť guľatiny 200x220 mm a nosníka 150x200 mm. Štandardné usporiadanie drevenej chaty vo väčšine prípadov zahŕňa prízemie a podkrovie, na prízemí sa nachádza obývacia izba, kuchyňa, kúpeľňa, kotolňa a v podkroví je spálňa. Často je v chate aj garáž. Nepostrádateľným doplnkom chaty podľa  anglického štýlu je krb. Drevo je univerzálny stavebný materiál, ktorý umožňuje realizovať rôzne štýly a stavebné formy. Výstavba drevených domov môže byť realizovaná v štýloch vidieckej chaty fínskej, švajčiarskej, americkej apod. Stručná história zrubových chalúp Cottage / z anglického "Sottage" / sa po prvé objavila vo Veľkej Británii, bol to pôvodne dom roľníka a slúžil ako symbol strednej triedy. Chatky sa aj v tých časoch líšili svojou zvláštnou architektonickou rozmanitosťou.  Chata mohla byť obyčajnou chatrčou so slamenou strechou, alebo poskytovala bohatý príbytok. Hlavným stavebným materiálom bola hlina, piesok a nepálené tehly. Na strechy sa používala slama, črepy alebo šindle. Domčeky sa predávali v cene do 500 libier. V súčastnosti predstavujú drevené domy obytnú aj rekreačnú nehnuteľnosť, z ktorej sú postavené celé dediny. Náklady a údržbu dreveníc zabezpečuje plne automatizovaná technológia výroby, vytvára ideálnu geometriu dreva, preto pri inštalácii nevznikajú medzery. Okrem toho drevo má nízku tepelnú vodivosť, takže drevené domy nevyžadujú ďalšiu izoláciu, čo znamená značné úspory pri vykurovaní. Prirodzená krása dreva nevyžaduje vonkajšie povrchové úpravy. Lakovanie a leštenie hneď po výstavbe chaty zaručuje obdobie nasledujúcich 5 rokov bez opravy a údržby. Prečítajte si náš článok o údržbe a trvanlivosti drevených domov. Profesionálne dokončovacie práce a práce skúsených odborníkov našej spoločnosti zvyšujú životnosť dreveníc. Cena stavby domu a cena zrubu je príjemne prekvapujúca. Je niekoľkonásobne nižšia ako náklady na  tehly alebo betónové bloky. Navyše môžete veľa ušetriť, pretože nepotrebujete utrácať vo väčšej miere na dokončovacie práce. Staviame drevené domy v cene, ktorú si určíme sami a nie výrobca. Z tohto dôvodu nebudeme účtovať náklady ďalších dodávateľov. 

Exteriér

Zverejnené v Blog utorok, 03 máj 2016 18:20

Fotografie dreveného exteriéru nemôže nikoho nechať ľahostajným.